Social media Pub
Social media Pub

BIRELL PREDSTAVUJE NOVÉ NEALKO OSVIEŽENIE BIRELL BOTANICALS

04.09.2017

Birell, líder nealkoholických pív, rozširuje segment o nový rad nápojov pre dospelých – Birell Botanicals. Novinka prináša jedinečnú kombináciu mierne sladkastej, ľahkej chuti s jemnou horkosťou nealkoholického piva a osobitou arómou starostlivo vybraných bylín. Celý proces zrenia nechávajú sládkovia plynúť jeho prirodzenou cestou, ingrediencie pridávajú postupne počas varného procesu. O nápoj sa starajú plných 19 dní. Birell Botanicals ponúka dva chuťové varianty: Bazový kvet s tymianom a citrónom a Zelený čaj s jazmínom a bergamotom.

Kategória nealkoholických pív na tuzemskom trhu neustále rastie. Kľúčovým hráčom je práve Birell, ktorý už dlho udáva trend v celom segmente nealkoholických pív a radlerov a drží si status najpredávanejšej značky na trhu s podielom 64 %. „Zatiaľ každá inovácia od Birellu priniesla značke objemový rast a nových spotrebiteľov,“ hovorí Veronika Hořáková, manažérka značky Birell a doplňuje: „Ako líder trhu sme sa preto rozhodli ísť opäť v ústrety zákazníkom a vstupujeme s Birell Botanicals do nového segmentu nealko nápojov. Radi by sme s  novinkou oslovili všetkých, ktorí vyznávajú aktívny životný štýl, užívajú si chvíľky strávené so svojimi blízkymi a ocenia poctivé osvieženie kdekoľvek.

Kolové nápoje a limonády sú preferovanými nápojmi pre 48 % spotrebiteľov. Napriek tomu ich však veľká časť dospelých zákazníkov vníma ako nezdravé. Birell by rád túto medzeru zaplnil práve predstavovaným radom Birell Botanicals, a ponúkol tak zákazníkom poctivé nealko osvieženie.

„Birell  Botanicals  sú pripravené tradičným pivovarníckym postupom s použitím unikátnych kvasiniek Birell a najjemnejších odrôd chmeľu, rastlín a ovocných štiav. Celý proces zrenia nechávajú naši sládkovia plynúť jeho prirodzenou cestou, ingrediencie pridávajú postupne počas varného procesu. O nápoj sa starajú plných 19 dní. Výsledkom je špecifická chuť, v ktorej pozvoľna vynikajú jednotlivé ingrediencie. Spotrebiteľov tak čaká unikátny chuťový zážitok postupne sa rozvíjajúcej chuti,“ opisuje degustátor Plzeňského Prazdroja Pavel Konáš.

Obe novinky Birell Botanicals Bazový kvet s tymianom a citrónom a Birell Botanicals Zelený čaj
s jazmínom a bergamotom sa predávajú v 400 ml plechovke. V predaji sú v bežnej maloobchodnej sieti.

Zaujímavosti:

Birell sa ako jediné nealkoholické pivo varí neprerušeným procesom s prispením unikátnych kvasiniek Birell. Presne tak, ako vznikajú tie najlepšie české pivá. Kvalitná voda, jačmeň upravený vo vlastných sladovniach a žatecký chmeľ sú príčinou toho, že chuť Birellu je chuť bez kompromisov.

Bergamot je odroda citrusu. Má malé plody podobné pomaranču alebo limetke a pestuje
sa predovšetkým v Taliansku. Jeho nezameniteľná chuť sa využíva najmä v rôznych druhoch čajov.

BIRELL PREDSTAVUJE NOVÉ NEALKO OSVIEŽENIE BIRELL BOTANICALS