Social media Pub
Social media Pub

Víťazom 12. ročníka prestížnej súťaže v čapovaní piva Pilsner Urquell Master Bartender sa stal Roman Sládek

18.08.2017

Práca výčapníka nemusí byť len zamestnaním, môže byť aj životným poslaním. Takto vníma svoju prácu aj víťaz 12. ročníka prestížnej súťaže Pilsner Urquell Master Bartender, Roman Sládek z Pezinka. Finále, na ktorom si zmerali sily najlepší výčapníci zo Slovenska a Čiech, sa uskutočnilo 17. augusta 2017 v Plzni.

„Súťaže Pilsner Urquell Master Bartender som sa zúčastnil prvýkrát s cieľom zdokonaliť sa v čapovaní,“ uviedol Roman Sládek, majiteľ podniku Charlie Pub v Pezinku,  ktorý vedie spolu so svojou manželkou. Na víťazstvo ho predurčilo nielen jeho príznačné priezvisko, ale aj umenie čapovať a láska k pivu, s ktorou ho zákazníkom servíruje každý deň. „Veľmi sa teším z výhry titulu Master Bartender a verím, že do nášho podniku pritiahne nových zákazníkov,“ dodal Sládek.

Suťaž Master Bartender, nie je len o čapovaní piva. Pilsner Urquell sa v tejto prestížnej súťaži usiluje udržiavať vysokú pivnú kultúru. Preto musí každý, kto sa o titul uchádza, preukázať  technické vedomosti o správnom skladovaní a  starostlivosti o pivo. Súťaž preverí aj to, ako sa výčapník k svojim hosťom správa. Víťaz musí byť osobnosťou, kvôli ktorej sa zákazníci do podniku kedykoľvek radi vrátia.

Správne čapovanie piva a starostlivosť oň je kľúčom k tomu, aby sa k zákazníkovi dostalo v rovnakej kvalite ako opúšťa brány pivovaru. Preto nás teší, že stúpa počet súťažiach, ktorí to s pivom naozaj vedia,“ uviedol Václav Berka, starší obchodný sládok pivovaru Plzenský Prazdroj.

 Z dvoch slovenských regionálnych kôl, ktoré sa uskutočnili v júni v Košiciach a vo Zvolene, postúpilo do plzenského finále 8 súťažiacich. V celkovom poradí obsadil druhé miesto Jozef Váradi z Banskej Bystrice a tretie miesto Michaela Bosáková z Košíc.

 Víťaz Roman Sládek vyhral tour po zahraničných tankových prevádzkach, vzácnu sklenenú trofej od dizajnéra Larsa Kempera, ako aj VIP lístok na Pilsner Fest, ktorý sa uskutoční 7. októbra 2017 v Plzni, kde sa bude oslavovať 175. výročie uvarenia prvej várky zlatého ležiaka Pilsner Urquell. 

Víťazom 12. ročníka prestížnej súťaže v čapovaní piva Pilsner Urquell Master Bartender sa stal Roman Sládek